KORFUZ 5 DITE €449

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhetime turistike verore Korfuz

Oferta në Korfuz, Greqi

Akomodimi ne hotel Messonghi Beach 3* All Inclusive

5 Korrik €449
 9-13, 13-17, 17-21 – €469

Shenim: TRAGETI IGUMENICE – KORFUZ – IGUMENICE I PERFSHIRE NE CMIM

Dita e pare:
► Nisja nga Tirana ne oren 23:45 ( 1 dite para dates se nisjes ) 
► Nisja nga Durresi ne oren 00:15
Në oren 23:45, starton udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenices me autobuz dhe traget. Mbërritja në Korfuz.

Mbërritja në Korfuz rreth orën 12.00 Me pas drejtohemi drejt hotelit. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet ne ambientet e hotelit. Konusmimi darkes ne hotel . Pas darkes qendrim i lire.

Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .Kjo shetitje extra ka nje kosto prej  €10/personi dhe realizohet me pjesmarrje minimale 15 persona dhe shoqerohet me guide lokale. Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .
Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosine per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.

Dita e trete:
Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale. )

Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire.

Dita e katert:
Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

Dita e peste:
Mengjesi ne hotel. Plazh deri ne oren 11.00
.Kthimi për ne Shqiperi nga Igumenica . Mbërritja në Tiranë ne darke .

Femijet:

• FEMIJA I PARE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN €145 ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )
• FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN  50% te cmimit per te rritur ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )
• MBI 11 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

Në pagesë përfshihen:

 • Akomodimi në hotel
 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )
 • Perdorimi falas i pishinave.
 • SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE)
 • Shoqërues shqiptar
 • Transporti me automjet komod
 • Bileta e tragetit

Ne cmim nuk perfshihet

 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Transferte ne Paleokastritsa ( Opsionale €10 )
 • LUNDRIM ME ANIJE PAXOS & ANTIPAXOS – 35EUR/PERSONI
 • TAKSA LOKALE HOTEL 4* €7 DHOMA/NATE

PROGRAMI ALL INCLUSIVE ( Per hotel Messonghi )
➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30
➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
➤ DREKA 12:30 – 14:30
➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
➤ DARKA: 18:00 – 20:00
Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral
➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00
PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj
PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase

FACILITETE
• WI-FI – EXTRA PA PAGESE.
• AJER I KONDICIONUAR PA PAGESE.
• SHEZLLONET E PISHINES TE PERFSHIRE NE CMIM (NE BAZE TE DISPONUESHMERISE).
• SHEZLLONET NE PLAZH JANE ME PAGESE EXTRA.

Oferta ne Korfuz – Kalemi Travel Ofron :

Jeni te interesuar te arratiseni disa dite nga perditshmeria dhe monotonia mbytese?
Deshironi pushime verore unike? Ne e kemi zgjidhjen per ju!
Nder opsionet e shumta te ishujve te Greqise, ju sugjerojme te vizitoni ishullin e mrekullueshem te Korfuzit.

Korfuzi eshte i njohur ndryshe si ishulli smerald i Greqisë dhe vendlindja e Princit Filip. Nëse po planifikoni një udhëtim në Korfuz duhet te jeni të përgatitur për të parë ujërat blu, plazhet si neper endrra dhe atraksionet mahnitëse.

Qyteti i Vjetër i Korfuzit ndodhet në një pozicion strategjik në hyrje të detit Adriatik, dhe ka shumë arsye për ta vizituar atë. Eshtë një shembull i përsosur i artit antik venecian dhe bizantin, i mbushur me shtëpi neoklasike, kisha tradicionale dhe shumë muze, që do të mund t’ju tërheqin me pikat e saj panoramike. Gjithashtu çdo ndërtesë e vetme, çdo rrugë e vetme do të shfaqet si një muze i hapur, kështu që do të jetë plot befasi në çdo hap që do të ndërmarrësh.

Muzeu i Artit Aziatik të Korfuzit është një muze në Pallatin e Shën Michael dhe Shën Gjergjit në Korfuz, Greqi. I vetmi muze në Greqi kushtuar artit të Azisë, ai ka koleksione të artit kinez, artin japonez, artin Indian dhe të tjerë. Muzeu ka koleksione nga Kina, Japonia, Koreja, India, Nepal etj.

Merrni një udhëtim me varkë në Paxos dhe Antipaxos Do të jetë një përvojë unike për të zbuluar këto shpella, të famshme për plazhet e saj të jashtëzakonshme. Uji është kristal i pastër dhe tejet blu, dhe do të mahniteni atje nga restorante të vecanta me ushqime tradicionale dhe dyqane plot shumellojshmeri.

Qellimi yne eshte te japim ofertat me te mira dhe me te lira, te mundesojme krijimin e kujtimeve te paharrueshme, plot adrenaline per te gjithe ju, ndaj mos hezistoni t’na kontaktoni ne cdo moment per udhetime me guide apo paketa individuale, cilado qofshin ato.

Per cdo destinacion qe ndodhet ne sirtarin tuaj te endrrave te parealizuara, kemi nje oferte qe ju mundeson jetesimin e tyre.
Per te krijuar nje panorame me te qarte te cmimeve te destinacioneve dhe cfare ato ofrojne konkretisht, ju mirepresim!

Si te rezervoni prane Kalemi Travel

Rezervoni bileten tuaj online ne www.hobi.al ose na kontaktoni ne FacebookInstagram, Tel/Viber/Whatsapp: +355698885656, e-mail [email protected] ose ne chat box-in poshte djathtas.Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

‼ Tani, ofertat mund t’i rezervoni online ne   www.hobi.al 

Per kerkesen tuaj dhe per destinacione dhe datat qe nuk jane ne kete liste, na dergoni email ne [email protected] ose kontaktoni ne nr. +355698885656 ose na dergoni mesazh ne FACEBOOK.

Udhetime turistike verore Korfuz

Udhetime turistike verore Korfuz

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: