Udhëtim në Abu Dhabi dhe Dubai 5 & 6 ditë

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Dubai

 
KUJDES: Cmimet me poshte jane momentale dhe mund te ndryshojne me shitjen e biletave. Sa me para te rezervoni nga data e nisjes, aq me i lire eshte cmimi.

►5 ditë, duke filluar nga €399/person
Nisje më: 6, 13, 20, 27 Maj; 3, 10, 17, 24 Qershor; 1, 15, 29, Korrik

►6 ditë, duke filluar nga €439/person
Nisje më: 8, 10, 15, 17, 22, 24, 29, 31 Maj; 

►KUJDES! ~ Çmimi është i ndryshëm për data të ndryshme!

Dita e Parë: Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes.  Fluturimi Direkt Tiranë – Abu Dhabi (WIZZ-AIR). Nisja nga Tirana në orën 16:10 – Mbrritja në Abu Dhabi në orën 23:20. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferimi në Dubai.

(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.

Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.

(Opsionale), Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait – në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

(Opsionale), Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet – Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transfertën nga Hoteli.

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. 

(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.

(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë: Dita e Pestë: Mëngjesi në Hotel. Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi  – Tiranë . Nisja nga Abu Dhabi në orën 11:45 – Mbrritja ne Tirane 15:35. 

Dita e Gjashtë

SHENIM: Kur programi është 6 ditor, dita e 5 është ditë e lirë për shooping dhe dita e 6 është dita e kthimit.

Hoteli ne Dubai  eshte :   ECOS Dubai Hotel -Vlerësimi në booking 9.1   https://www.hmhhotelgroup.com/en/brand/ecos-hotels 

Hoteli qe  akomodohen  klientet  ne  Abu Dhabi   eshte:    ibis Abu Dhabi Gate ose Novotel Abu Dhabi Gate.

Ne cmim perfshihet:

• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel në Abu Dhabi dhe Dubai.
• Mëngjeset në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.
• Vetëm 1 çantë shpine.
Shënim: Në cmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 89 Euro dhe Siguracioni Shëndetësor €15 dhe të gjitha shërbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
2. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani – €49
3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
4. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47
5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47

*Shënim: Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.

Kujdes; City tour Abu Dhabi -per te hyre ne xhami dhe tek Ferrari nevojitet edhe nje test Pcr me pak se 14 ditet e fundit dhe  te  vaksinuar  minimum dy doza, 

Renditja e ekskursioneve mund te ndyshojne ne varesi te disponibilitetit.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: