Paketa Turistike ne Zakynthos, 6 dite, €319

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Paketa Turistike ne Zakynthos

Paketa turistike ne ZakynthosPushime në Zakynthos – Pushime Verore

Te gjitha hotelet ne Zakynthos dhe cmimet perkates i gjeni duke klikuar ketu! (transporti extra 75 euro/person vajtje ardhje. Datat e nisjeve si me poshte)

 • DATAT E UDHETIMEVE:   
 •  
 • ► QERSHOR: 15-20, 20-25, 25-30 – HOTEL IKAROS 3* €319 / HOTEL ALEXANDER €359.
 • ► 30 QERSHOR – 05 KORRIK. – HOTEL IKAROS 3* €339 / HOTEL ALEXANDER 4* €379
 • KORRIK: 5-10, 10-15, 15-20, 20-25, 25-30, 30 – 04 GUSHT – HOTEL IKAROS 3* €389 / HOTEL ALEXANDER 4* €439
 • GUSHT:  04-09, 09-14, 14-19, 19-24, 24-29. – HOTEL IKAROS 3* €429 / HOTEL ALEXANDER 4* €469
 • ►29 GUSHT – 03 SHTATOR – HOTEL IKAROS 3* €399 / HOTEL ALEXANDER 4* €439
 • ►SHTATOR: 3-8. HOTEL IKAROS 3* €379 / HOTEL ALEXANDER 4* €39 
 • Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke nje dite para dates se nisjes.
 •  
 • PER REZERVIM VETEM TRANSPORT VAJTJE – ARDHJE – €75 ( PIKA E TAKIMIT ZANTE CITY & LAGANAS )
 •  
 • BILETA E TRAGETIT KYLLINI – ZAKYNTHOS – KYLLINI EXTRA €25.
  Paketa turistike ne Zakynthos – Pushime në Zakynthos – Pushime Verore – Plazh ne Zakynthos

PROGRAMI:

► DITA PARË

► Nisja nga Tirana ne 23:00 ne darke nje dite para dates se nisjes . 

► Nisja nga Durresi ne 23:25 ( Stacioni i Trenit dhe Plepat ).

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim. Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

► DITA DYTË

NAVAGIO BEACH ( Shipwreck Beach ).

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit), Shpella Blu, Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsilivi. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 35 euro per person. Kthimi ne hotel. Mbremje e lire.(Personat qe nuk kane deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit).

NJOFTIM: Per plazhin Navagio momentalisht eshte i mbyllur nga policia detare dhe nuk lejohet zbarkimi ne plazh i njerezve ndalesa qe behet ne kete plazh eshte panoramike dhe vetem per foto deri ne nje njoftim te dyte per hapjen e plazhit, por Ndalesat e plazheve qe do te shfrytezohen nga anija do te komunikohen nga kapiteneria e anijes.

► DITA TRETË

VASILIKIOS BEACH

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per plazh drejt zones Vasiliko, ku pervec plazhit do të keni mundsi te kryeni sporte te ndryshme ujore gjate qendrimit atje. Kohe e lire per plazh deri ne pasdite. Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube.

► DITA KATËRT

Qendrim i lire . 

► DITA PESTË

ISHULLI I BRESHKAVE CARRETA – CARRETA.

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli i ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 20 euro per person. Kthimi ne hotel.  Pasdite e lire.

► DITA GJASHTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Kthimi per ne Tirane me ndalesa te shkurtra gjate rruges. Fundi I sherbimit tone. 

Shenim: Personat qe nuk zgjedhin te kryejne udhetimet opsionale mund te shfrytezojne facilitetet e hotelit (pishine dhe plazhet afer tyre)

NE CMIM PERFSHIHET:
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Facilitetet sipas cdo hoteli
 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )
 • Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
 • Wi-Fi Free

NE CMIM NUK PERFSHIHET

 1. Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 2. Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit
 3. Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 4. Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*
 5. Taksa lokale €4 per dhome hotel 5*
 6. Bileta tragetit Kyllini – Zakynthos – Kylini €25.

POLITIKAT E FEMIJEVE :

1 FEMIJE NGA 0-2.99 VJEC – FALAS. ( Akomodim me 2 te rritur ne dhome )
FEMIJET NGA 3-11.99 PERFITOJNE 50% ULJE. ( Akomodim me 2 te rritur ne dhome )
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.
• NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

Shenim:

► Nese krevati nuk do te jete dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
► Te gjithe hotelet e mesiperm ndodhen ne qytet 5-10 min larg plazhit.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Mundesi argetimi ne zakynthos:
 1. Aquapark per femije
 2. Sporte te ndryshme ujore – jet ski, canoe, water ski, paraglide, crazy sofa
 3. Hipizem, hedhje me parashute.
 4. Vizite ne fabrike vaji, parfumi, vere
 5. Party te ndryshme – schiuma party, paint party, white party, courage party, boat party

ALL INCLUSIVE PROGRAM.

HOTEL IKAROS
MËNGJESI  07:30 – 09:30 Në Restorantin e Hotelit
DREKA  13:00 – 15:00 Në Restorantin e Hotelit
DARKA 19:00 – 21:00 Ne Restorantin e Hotelit
PIJET – oraret: NGA ORA 12:00-21:00
PIJE: çaj, kafe, qumësht
PIJE FRESKUESE: Në zonën e pishinës: Cola, Limonadë, portokall, Lime,
PIJET ALKOLIKE (12:00 -21:00 në Zonën e Barit të Hotelit): birrë, verë, uzo.

HOTEL ALEXANDER THE GREAT
MËNGJESI  08:00 – 10:00 Në Restorantin e Hotelit
DREKA  12:30 – 14:30 Në Restorantin e Hotelit
DARKA 19:30 – 21:30 Ne Restorantin e Hotelit
SNACKS 10:30 – 12:00 DHE 15:00 – 17:00 Tost me proshutë dhe djathë, patate të skuqura, sanduiç me proshutë dhe djathë, hot dog dhe sallatë.
PIJET: NGA ORA 10:00-23:00
(10:00 -19:30 në Zonën e Barit të Pishinës (Afrodite) dhe 20:00 – 23:00 në Zonën e Hotelit)
PIJET: çaj, kafe, çokollatë, qumësht
PIJE FRESKUESE: Në zonën e pishinës: Cola, Limonadë, portokall, lime,  grejpfrut, lëng ananasi.
PIJET ALKOLIKE : 10:00 -19:30 në zonën e barit të pishinës (Afrodite)
20:00 – 23:00 në Zonën e Barit të Hotelit: birrë, verë, uzo, raki, xhin, vodka, rum, tekila.
Dhe një përzgjedhje prej 5 koktejlesh ( Sex on the beach, Xcite special, Blue Lagoon, After Sex, Tequila Sunrise)

Të gjitha pijet janë të markave kombëtare!

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

Paketa turistike ne Zakynthos: pushime verore në ishullin e kontrasteve bëhen të mundura nga Agjensi Udhëtimi Kalemi Travel. Kaloni pushime verore speciale në ishullin ku takohen shkëmbinjtë e thepisur me ujërat e kristalta të Jonit, dhe pyjet e dendura me resortet luksoze. Agjensi Turistike në Tiranë Kalemi Travel ofron hotele në Zakynthos(kliko ketu) për pushime verore ideale. Paketa turistike ne Zakynthos është një nga më të preferuarat e turistëve kombëtarë dhe ndërkombëtarë. Kontaktoni Kalemi Travel & Tours për këtë paketë turistike, apo paketa turistike në vende të tjera fantastike, me cmimet më të volitshme. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: