Cfare mund te vizitosh per 4 dite ne Berlin?

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Berlin

Kontaktoni me konsuletet e turizmit prane Kalemi Travel per te marre paketen tuaj te personalizuar per Berlin. Te gjitha hotelet mund t’i rezervoni edhe online ne www.hobi.al

Program i sugjeruar per kete udhetim:
(te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata)

Dita 1

Nisja nga Tirana dhe fluturimi per në Berlin. Sugjerohet qe të rezervoni tranfertën aeroport-hotel-aeroport. Pas mbërritjes dhe akomodimit ne hotel sugjerohet te filloni vizitën në East Side Gallery. Mbetjet e Murit të vjetër të Berlinittani banojnë në East Side Gallery, ku ju mund të shihni graffiti nga  grupe të ndryshme të artistëve. Një art i bukur publik është i arritshëm këtu dhe është një nga pjesët më të bukura të qytetit.Një park i bukur pranë qendrës së qytetit, Tiergarten është një vend i mrekullueshëm për të kaluar një pasdite, qoftë kjo një pasdite e shkëlqyer verore ose një mbrëmje dimri me dëborë.

Dita 2

Ditën tuaj të dytë mund ta filloni duke vizituar Tempelhofer Feld .

Tempelhofer Feld është një vendtakim i përkryer veror, me njerëzit që bëjnë piknikë në pasdite dhe që relaksohen në mbrëmje. Nëse ndonjëherë keni nevojë për diçka për të bërë në një ditë me diell, blini disa pije, ushqim dhe kaloni ca kohë me miqtë në Tempelhofer Feld! Berghain është një nga klubet e natës më të njohura në botë, Berghain njihet si një domosdoshmëri për të gjithë të interesuar në fushën e muzikës elektronike / techno. Donau115 qëndron si një nga vendet më të këndshme në Berlin për të ndaluar dhe dëgjuar disa muzikë.

Dita 3

Ditën e tretë të qëndrimit mund ta koloni në  Potsdam.

Një nga qytetet më të bukura të GjermanisëKy udhëtim ditor nga Berlini është mënyra më e përsosur për të parë Potsdam, një nga qytetet më të bukura të Gjermanisë. Udhëtimi me tren për në Potsdam, zgjayt rreth  45 minuta nga Berlini. Nga atje, ju do të shëtisni për në Alten Markt (Tregu i Vjetër), ku Pallati i Qytetit Potsdam tani është rindërtuar pas shkatërrimit të tij në Luftën e Dytë Botërore.Më pas, mund të shëtisni nëpër Neuer Garten mahnitëse (Kopshtin e Ri), duke u gjendur në Pallatin e bukur Cecilienhof (një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s).Pasi të keni parë Neuer Garten dhe Cecilienhof të stilit anglez, do të bëni një udhëtim të shkurtër me autobus në qendrën e qytetit Potsdam, ku do të vizitoni sitin më të madh të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, Parkun Sanssouci të stilit francez, të plotë me fotografinë -perfekt Pallati Sanssouci.

Dita 4

Check out dhe kthimi ne Tirane!

Udhëtim në Berlin, kryeqytetin Gjerman i cili i dha tonin nje gjenerate. Oferta turistike e Kalemi Travel përfshin vizita në vendet më të famshme të qytetit.Program i sugjeruar per kete udhetim:

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: