Philippines (Manila + Palawan) 8 dite, duke filluar nga 1450 eur!

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Philippines

Nje nga destinacionet me ekzotike te sugjeruara nga Kalemi Travel, i dalluar per ujin e kristalte, plazhet perrallore dhe nje dhe hotelet tradicionale. Filipinet janë një bashkësi ishujsh që formojnë një shtet në Oqeani. Zënë një sipërfaqe prej 300 000 km2 . Në vitin 1977 Filipinet kishin 45,028 milion banorë. Kryeqytet i republikës është Manila (Quezon City). Gjuhë zyrtare është gjuha Filipineze që nga 1794-ta, ndërsa si gjuhë e arsimit dhe ekonomisë përdoren anglishtja dhe spanjishtja. Peso (P) është njësi monetare me qindarkën e saj centavos (c).

KUJDES: Cmimet me poshte jane referenciale dhe momentale. Cmimet rriten me shitjen e biletave. Kontaktoni me agjentet tane per t’ju gjetur oferten me te pershtatshme!

Paketa per Filipine duke nisur nga 1450 euro/person.

Përfshihet ne cmim:
– bileta vajtje – ardhje nga Tirana
– akomodimi në Dusit Thani Manila 5* ne Manila per 2 netë qendrimi
– akomodimi në Sheridan Beach Resort & Spa 4* në Palawan per 5 netë qendrimi
– mengjeset për të gjitha ditët e qendrimit

Rreth ofertës:
Nëse interesoheni për data apo hotele të tjera (me ekonimkë ose më luksozë), kontaktoni me agjentët tanë, pasi Kalemi Travel bashkëpunon me qindra hotele në Filipine. Gjithashtu paketa mund të personalizohet sipas deshires tuaj. (më shumë ditë qendrimi për vizita ne Manila, dhe më pak për plazh në Palawan ; qendrim vetëm në Manila, ose vetëm në Palawan, etj). Varianti qe kemi reklamuar eshtë kombinimi më i pëlqyer nga klientët tanë.

Përvec udhëtimit mund te rezervoni ture të ndryshme me guide (Anglisht) ne Manila ose ne Palawan si:
– Vizite panoramike ne Vullkanin Taal
– Vizite ne nje nga 7 mrekullite e botes natyrore, lumi i nendheshem ne Palawan
– Jeto nje dite si filipinas
– El Nido tour


Dergoni kerkesen tuaj ne Facebook, e-mail: [email protected] ose ne chat-box poshte djathtas, ne menyre qe agjentet tane te pergatisin paketen me te pershtatshme per ju.

 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: