Cfare mund te vizitosh per 4 dite në Malmo, Suedi?

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Malmo

Kontaktoni me konsuletet e turizmit prane Kalemi Travel per te marre paketen tuaj te personalizuar per Malmo. Te gjitha hotelet mund t’i rezervoni edhe online ne www.hobi.al

Program i sugjeruar per kete udhetim:
(te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata)

Dita 1: Transferta nga aeroporti ne hotel. Darke ne nje nga Resortantet ne qender te qytetit

Dita 2: Vizitoni Keshtjellen e Malmos
Keshtjella me e vjeter e rilindjes ne Suedi , eshte nje nga atraksionet me te famshme te qytetit. Ne keshtjelle do te gjeni disa atraksione per te vizituar si : Muzeu i Artit, Muzeu Historik I Natyres dhe akuariumi Tropicarium . Te shijosh nje xhiro tek Parku Folkets , i cili eshte parku me vjetur publik i argetimit ne bote.
Ne kete park mund te shijoni xhiro me lodrat qe jane ne park , te qendroni ne zonat e gjelbra te parkut ose te shikoni kafshet e parkut . Ne dimer , mund te perdorni dhe nje zone te posacme qe i dedikohet skijimit .
Ne perendim mund te shijoni Uren Oresund e cila lidh Suedine me Danimarken e hapur ne 1999.

Dita 3: Vizitoni sheshin me te madh te Malmos , Stortoget. I rrethuar nga Bashkia, Hoteli Kramer, Shtepia e majorit te famshem Jorgen Kock, godina e rilindjes Apoteket Lejonet. Pasi te keni bere disa foto, duhet te shijoni atmosferen duke ndaluar ne nje nga kafet ne shesh ose te ndaloni per dreke.
Te vizitohet gradacela Turning Torso , godina me e larte ne Suedi . Ne kete zone te qytetit mund te vizitoni parkun me te madh te skeitbordid dhe te ngjitjes ne Europe , Stapelbäddsparken.
Vizitoni Muzeun e Teknologjise dhe Detarise.

Dita e 4: Vizite tek parku Kungsparken ku mund te shikoni statuja te periudhave te ndryshme, eksploroni kopshtet te ndryshme, 2 liqenet e vogla, mund te shijoni dhe nje kafe ose caj te shoqeruar me embelsira ne qender te parkut.

Paketes mund ti shtohet sipas deshires dhe transferta vajtje ardhje nga aeoporti ne hotel dhe anasjelltas. 

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera.

Udhëtim në Malmo

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: