Plazh ne Lefkada, 3 dite, €105

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

udhetime turistike 3 ditore Lefkada

Per programet 6 ditore ne Lefkada klikoni KETU! 

Datat e nisjeve per programin 3 ditor, akomodimi ne hotel Sunrise ose Tesoro:

Akomodimi ne Sunrise 3*:
► 3, 4, 10, 17, 24, 31 Maj 105€
► 7, 14, 21, 28 Qershor 139€
► 5, 12 Korrik 155€
► 19, 26 Korrik 165€
► 2, 9, 16, 23 Gusht 179€
► 30 Gusht, 6 Shtator 149€

Akomodimi ne Tesoro 3* Superor:
3, 4, 10, 17, 24, 31 Maj 109€
7, 14, 21, 28 Qershor 149€
5, 12 Korrik 169€
19, 26 Korrik 185€
2, 9, 16, 23 Gusht 189€
► 30 Gusht, 6 Shtator 159€

► Dita 1:

Nisja nga Tirana ne mbremje ne oren 23:00 (NISJA KRYHET 1 DITE PERPARA DATES SE UDHETIMIT)
(Nisja nga Durresi ne oren 23:30).
Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes.
Pasi te kalojme ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojme dhe dreken. Kohegjatesia e vizites 1 ore e 30 min. Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per plazh prane hotelit. Darka ne Hotel. Pas darkes opsionale party ne anije(E sugjeruar).

► Dita 2:
Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45, vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades, Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .Qendrim i lire.

► Dita 3:
Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Vizite e shkurter ne Janine. Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke.
Fundi i sherbimit tone .

Në cmim përfshihet:

 • Transporti me autobus komod. 
 • Akomodimi ne hotel
 • Mengjeset dhe darkat (darkat do te konsumohen ne hotel Tesoro. Per nisjet ne muajin Maj, darkat jane me pagesa extra 10 euro/person. Per datat e tjera darkat jane te perfshira ne cmim)
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Në cmim nuk përfshihet

 • Party i darkes diten e pare ne anije 15 euro. Hyrja+1 pije falas
 • Shetitja me anije diten e dyte €35 + dreka
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim (i keshillueshem)
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*

Fëmijët

 • 0-3 vjec janë falas;
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton 50% zbritje
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se:

►akomodimi ne dhome teke (single) paguan 75 % me shume.
►nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
►pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
►agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
►agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore
► për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
► në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 2-3 ditë para.


Me shume informacion mbi Lefkaden:

Lefkada eshte ishulli i katert me i madh i kompleksit te shtate ishujve, pavaresisht se eshte ishull ai lidhet me kontinentin me nje ure-traget te levizshem. Banohet nga 20 mije banore gjate muajve te dimrit me kryeqendren qytetin e Lefkadhes e cila banohet nga 10 mije banore.

Fshatrat turistike te ketij ishulli jane 1.Vasiliki 2.Agios Nikitas 3.Nikiana 4.Ligia-Kariotes 5. Poros 6. Nidri

Plazhet me te bukura te Ishullit jane, ne vende te pare:Egremni i cili ndodhet rreth 35 km larg qytetit te Lefkadhes dhe per dy vitet e fundit renditet si plazhi me i bukur i Greqise duke lene ne vend te dyte Porto Katsikin i cili ndodhet 45 km larg nga Lefkadha dhe per vitin 2003 ka qene ky krenaria e zones duke mbajtur vendin e pare te plazheve me te bukura ne detin Mesdhe,relievi i malor i ishullit i bene keta dy plazhe te veshtire per tu vizituar ne rruge udhetaresh po gjithashtu dhe nje veshtiresi tregojne dhe shkallet e plazheve te cilat jane te shumta 350 ne Egremni dhe 105 ne Porto Katsiki.Plazhi nr 3 Kathisma, eshte plazhi qe mund te frekuentohet me thjesht nga vizitoret ndodhet vetem 14 km larg nga Lefkadha. 4.Plazhi i Agiofilit ndodhet ne zonen e Vasilikis dhe mund te frekuentohet vetem ne rruge detare 5.Milos Beach ndodhet midis plazhit te Kthisma dhe fshatit turistik Agios Nikitas ishulli ka gjithesej me shume se 20 plazhe  nje numer shume i madh per nje Ishull qe ka vetem 80 km vije bregdetare.

Po gjithashtu ne kete ishull kaq te vogel por plote surpriza mund te gjesh dhe ujevara ne zonen e Nidris pikerisht,  kjo bukuri i ka dhene nje shtyse  personazheve te famshem  qe te zgjedhin kete zone per te investuar ne hapesira te tera per pushime familjare ,sic eshte nje nga Greket me te pasur te te gjitha koherave Aristotelis Onasis I cili ka blere ishullin e Skorpiosit ne zonen e Nidris.Tani ishulli u shit nga mbesa e tij Athina Onasi tek miliardieri Rus, Dimitri Robolovlef po gjithashtu dhe nje tjeter miliarder Rus, Roman Abramovic ka vendosur qe te investoj disa nga kursimet e tij ne kete zone te detit Jon i cili ka blere 3000 dynym toke ne ishullin e Meganisit i cili ndodhet perball Skorpiosit

udhetime turistike 3 ditore Lefkada

udhetime turistike 3 ditore Lefkada

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: