Dubrovnik – Tivat, 3 ditë €129

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Dubrovnik

 

DUBROVNIK – KOTORR – tivat – budva


►MARS: 30-01 Prill
HOTEL ADRIA (ME PISHINE) 129 Euro/personi HB
HOTEL LERO (NE QENDER TE DUBROVNIKUT) 129 Euro/personi HB
HOTEL kompas 4* 139 EURO/PERSONI HB
► PRILL: 05-07, 12-14, 19-21, 26-28
HOTEL CROATIA 5* (PISHINE & SPA) 139 Euro/personi HB


Price Includes:
Akomodim në hotel
Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
Mëngjesi dhe darka
Perdorimi i pishines dimerore per hotel Adria
Transporti me automjet komod


Price Excludes:
Biletat e hyrjes nëpër muze
Shëtitja me anije në Kotor 6 Euro/person
Siguracioni i shëndetit në udhëtim
Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person
Taksa Lokale ( 2 Euro / Personi ne nate )


Day 1: TIRANE – DUBROVNIK
► Nisja nga Tirana në orën 06:00.
► Nisja nga Durresi ne oren 5:20. (Pagesë extra 5 euro/personi)
(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)
Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin.
I drejtohemi më pas Ishullit të Shën Stefanit ku do të kryejmë një ndalesë të shkurtër panoramike. Vizita e rradhës do të jetë qyteti i Kotorrit i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale shetitje me anije ne Gjirin e Kotorit 6 euro/personi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotor (individuale). Nisemi drejt Dubrovnikut ku do te kryejme dhe akomodimin ne hotel. Pasdite e lire prane ambienteve te hotelit ku mund te shfrytezojme facilitetet e hotelit. Darka ne hotel.


Day 2: DUBROVNIK
Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Pas vizites se qytetit te Dubrovnikut kthehemi ne hotel. Darka dhe Akomodimi ne hotel.


Day 3: TIVAT – BUDVA – TIRANE
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Tivat i cili eshte nje nder qytetet bregdetare me terheqes, vazhdojme drejt Porto Montenegro, një nga vendet më luksoze të Malit të Zi. Me pas i drejtohemi qytetit te Budves, vizitojme qytetin e vjeter te Budvas dhe kohe e lire. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit Shqiptar. Mberritja ne Tirane ne mbremje rreth ores 20:00.
Fundi i sherbimit tone!

Duhet te keni me vete:
-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,
SUGJERIM: NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:
Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.
POLITIKAT E FEMIJEVE PER HOTEL ADRIA & HOTEL LERO:
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-2.99 VJEC FALAS
• 3-11.99 VJEC 50% ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

POLITIKAT E FEMIJEVE PER HOTEL DUBROVNIK PALACE LUXURY 5*:
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-2.99 VJEC FALAS
• 3-11.99 VJEC 20% ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM

► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75% .
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT).

tags: udhëtim në dubrovnik, pushime ne dubrovnik, dubrovnik oferta, hotele ne dubrovnik, fundjave në dubrovnik, kalemi travel dubrovnik, paketa turistike dubrovnik, kroaci dubrovnik, hotel në dubrovnik kroaci, hotele në dubrovnik kroaci, oferta për dubrovnik, oferta dubrovnik, dubrovnik kroaci, dubrovnik paketa turistike, dubrovnik mars, dubrovnik hotel sheraton, ofertë dubrovnik, tour dubrovnik, dubrovnik all inclusive, tiranë dubrovnik, tours from dubrovnik, tours in dubrovnik, guida turistike, guidë turistike, guidat turistike, udhëtime me guidë, oferta me guidë, udhëtime turistike me autobus, bileta autobusi, udhëtime me autobus, agjensi udhëtimesh me autobus, agjensi udhëtimi me autobus, udhëtim me autobus, agjensi turistike me autobus, bileta autobusi online, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjensi udhëtimi tiranë, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për udhëtime turistike. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: