THETH, 2 DITË €85

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Theth

THETH, SHKODER

Datat e nisjeve:

 • ►  Akomodimi ne Bujtinen me te mire te zones  
 •  
 • ►QERSHOR: 8-9, 13-14, 15-16, 20-21, 22-23, 27-28, 29-30.
 • STANDART ROOM €85/personi ( MENGJES + DREKE + DARKE )
  DELUXE ROOM  €99/personi  ( MENGJES + DREKE + DARKE )
 •  
 • ►KORRIK: 5-6, 6-7, 12-13, 13-14,19-20, 20-21, 26-27, 27-28.
 • ►GUSHT: 2-3, 9-10, 10-11, 16-17, 17-18, 22-23, 23-24, 24-25, 29-30, 30-31, 31 GUSHT – 01 SHTATOR.
 • ►SHTATOR: 5-6, 7-8, 12-13, 14-15, 19-20, 21-22, 26-27, 28-29.
 • €89/personi ( MENGJES + DREKE + DARKE )
 • DELUXE ROOM  €99/personi  ( MENGJES + DREKE + DARKE )

PROGRAMI

► Dita e pare :

► Nisja nga Tirana ne oren 06:30.
Nisja nga Durresi ne oren 05:40. (Pagesë extra 5 euro/personi)

(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)

Pushim per kafe gjate rruges. Ndalesa e radhes eshte ne Qafen e Thores rreth 40 minuta, ne lartesine 1630 m. ku kemi nje pamje panoramike te Alpeve Shqiptare. Mberrijme ne Theth. Kryejme akomodimin ne bujtine. Konsumimi i drekes ne restorantet e zones. Pas konsumimit te drekes behemi gati per te vizituar Syrin e Kalter dhe vaskat e Nderlysajt. Per te shkuar te Syri i Kalter perdoren automjete te zones e cila ka nje kosto extra prej 700 leke vajtje-ardhje deri ne Nderlysa. Me pas vazhdojme ecje me kembe per rreth 40 minuta. Pas vizites kthehemi per ne bujtine. Konsumimi i darkes ne restorantin e bujtines. Mbremje festive gjate qendrimit ne ambjentet e bujtines .

► Dita e dyte : 

Ora 8.00 – 9.00 mengjesi me produkte te fresketa vendi (buke, djathe, recel, mjalte, qumesht, caj,veze,etj.) Pas mengjesit zbresim ne lugine dhe vazhdojme ecjen paralel me lumin. Vizitojme kishen. Pas kishes zbresim tek lumi ku vizitojme Kullen e Ngujimit, ku jane pajtuar mbi 300 gjaqe, nga i gjithe bajraku i Shales. Vazhdojme ecjen drejt ujevares se Grunasit, e cila eshte një ndër bukuritë natyrore më të veçanta në alpet Shqiptare, shpallur monument natyre që mbrohet nga shteti. Ujëvara e Grunasit me trupin e saj te hollë me mbi 30 metër të larte së bashku me cirqet përreth dhe Mullirin e Blojës, formojne një nga vendet më interesante për t’u vizituar nga çdo turist që viziton Thethin. Ujëvara e Thethit ka si karakeristikë të veçantë faktin që uji i saj buron i gjithi nga një shkëmb dhe është ujë dëbore. Pushojme rreth 30 minuta per te shijuar pamjen ose per te bere foto. Me pas kthehemi per ne bujtine. Nisja drejt Shkodres rreth ores 13.00. Ndalese per pushim dhe dreken. Mberritja ne Tirane rreth ores 19.00-20.00

Fundi i sherbimit tone!

Perfshihet:

 • Akomodimi në Bujtinë
 • Mëngjesi, dreka, darka
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

Nuk perfshihet:

 • Bileta në Kullën e Ngujimit 150 leke
 • Dreka dhe pijet gjatë vakteve
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Vizita në Syrin e Kaltër me mjetet vendase 700L/p

►Sugjerohet te keni me vete :

-Veshje Sportive, Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, fruta te thata, cokollata.

►Shenim : 

Nga fshati per te shkuar te ujevara e Grunasit zgjat 1 ore e 30 min  ecje ne kemb vajtje ardhje .

Vajtja per  te syri i kalter behet me  automjetet e zones  duke qene se automjeti yne nuk mund te shkoje per arsye te terrenit te veshtire .

Cmimi per te shkuar me automjet kushton 700 leke/personi vajtje-ardhje.

🌸 Udhëtim në Theth: Imagjinoni qe te zgjoheni nje mengjes dhe megjithese mund te keni fjetur shume pak, te ndjeheni te plotesuar, te fresket dhe energjik, imagjinoni kur para jush sa po hap pak dritaren eshte nje panorame magjepse, me male te larte, ku ngjyrat e ylberit mundohen te kapin majen…
☘️Ujvara e Thethit eshte monument natyre, nje kryeveper e natyres, ku uji i maleve bie rreke, ne nje shtrat te luget, nje pamje qe nuk mund te pershkruhet.
☘️Syri i kalter, kush e ka pare ka mbetur i mahnitur, se si eshte e mundur qe oaze te tilla te jene realitet.
Vaskat e gurit, formacione shkembore te gerryer nga uji me qindra vite…
☘️Kisha e Thethit, e pozicionuar ne qender te fshatit, ne nje rrafsh te blerte dhe nen mbrojtjen e pemeve shtatlarta.
☘️Ushqimi karakteristik dhe bio, aty ku kupton shijen e vertete te ushqimeve, ate shije qe ke ndjere dikur ne femijerine tende kur i kepusje gjerat nga kopshti yt.
☘️E si te mos mjaftonin keto, qetesia dhe energjia qe merret nga jeta peisazhe mahnitese te ben qe te ndihesh me optimist, me i sigurte dhe plot motivim.
Nje zjarr bubulak ne darke, pak vere dhe miq te rinj!
Ju cfare do beni kete fundjave? Udhëtim në Theth
Na kontaktoni ne Facebook

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: