Udhëtim në Zyrih, Zvicër

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Zyrih, Zvicër, €299

Udhëtim në Zyrih, Zvicër, në vendin më të këndshëm ku bashkohet lumi me liqenin. Ky udhëtim në Zyrih vjen për turistët Shqiptarë nga Agjensi Udhëtimesh me Avion Kalemi Travel. Kontaktoni Agjensi Udhëtimi Tiranë Kalemi Tours për këtë udhëtim në Zyrih, oferta për pushime, apo për udhëtime turistike të tjera. 

Datat e nisjeve dhe cmimet perkatese:

KUJDES: Cmimet me poshte jane referenciale dhe momentale. Cmimet rriten me shitjen e biletave.  Kontaktoni me agjentet tane per t’iu gjetur oferten me te pershtatshme!

Data te sugjeruara :

7 – 9  shkurt  299 euro/personi

Ne cmim perfshihet:

Ne cmim përfshihet:

-Fluturimi me nisje nga Shkupi

-Akomodimi ne Hotel Bristol Zurich 3*, Placid Hotel Zurich 4* etj.

*Mengjeset mund t’i konsumoni ne restorantet perreth dhe kushtojne duke filluar nga 5 euro/personi*

Program i sugjeruar per kete udhetim:

Dita 1

Nisja nga Tirana dhe fluturimi per ne Zyrih. Sugjerohet qe të rezervoni tranfertën aeroport-hotel-aeroport.  Pas mbërritjes dhe akomodimit ne hotel sugjerohet te filloni vizitën në parkun e vogël kodrinor të njohur si Lindenhof. Nga Lindenhof, mund te beni një shëtitje te vogel ne rrugicat e pjerrëta që përshkojnë Qytetin e Vjetër të Zyrihut.Sigurohuni që të vizitoni Augustinergasse dhe rreshtat e flamujve në ndërtesat e saj të vjetra.

Centralhof gjendet brenda një blloku ndërtesash, është një vend i shkëlqyeshëm për fotot, dhe një filxhan kafeje ose kakao të nxehtë.Një nga kishat më të rëndësishme të qytetit është Fraumünster, kjo kishë ka një histori që daton nga viti 853 pas lindjes së Krishtit.Më pas mund të endeni përgjatë të dy brigjeve të lumit Limmat.Në darkë mund të shijoni një vakt të madh tradicional zviceran në restorantin dhe sallën e birrës së Zeughauskeller . Këtu mund të kënaqeni me kuzhinën e përzemërt zvicerane dhe një larmi birrash në çezmë, përfshirë “birrën e shtëpisë”.

Dita 2

Ditën tuaj të dytë mund ta kaloni ne qytetin e Luzernit.Luzerni është një nga destinacionet më të bukura turistike në Evropë.Nëse po vizitoni Luzernin, udhëtimi juaj do të ishte i paplotë pa një udhëtim në malin Pilatus.Liqeni I Luzernit 38 kilometra i gjatë është një bukuri skenike dhe është i 4-ti më i madh në Zvicër, një tjetër atraksion që nuk duhet lënë pa u vizituar.Kopshti I Akullnajave (Glacier Garden) ndodhet ne zemër të qytetit te Luzernit.Në Kopshtin e Akullnajave, ka një park, një muze dhe një labirint pasqyrë.

Dita 3

 Ditën e tretë të qëndrimit mund ta koloni në Zermatt.Destinacioni I përkryer per ski dhe për të kaluar një ditë në dëborë. Në Zermatt kjo është e mundur çdo ditë të vitit.Gjatë ditës mund të udhetoni me hekurudhën Gornergrat që konsiderohet hekurudha e dytë më e lartë në botë.Nuk do ta harroni kurrë kohën që keni kaluar në Igloo, një hotel prej akulli. Ky është një kompleks hoteli me jakuzzi, sauna, bar dhe restorant.Zermatt është vetëm një vend i shkëlqyeshëm për blerje. Cfarëdo që ju dëshironi të blini: orë, bizhuteri, veshje ose çokollatë, Zermatt ofron më të mirën nga më të mirat.

Dita 4
Check out dhe kthimi ne Tirane!

Nese deshironi hotele te tjera, i gjeni te gjitha ketu paraprakisht: www.hobi.al. Ne momentin e rezervimit, mund te shihni disa hotele qe ju pelqejne vete juve per t’i pasur pjese te paketes individuale, ne menyre qe te mbeteni edhe me te kenaqur nga pushimet tuaja.

SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni sa me shpejt, pasi cmimet e biletave te avionit ndryshojne. Ne disa raste, mund te mos gjejme te njejten oferte, por agjentet tane do ju asistojne per te gjetur oferten me te mire.

Keni nje sere guidash vendase qe mund ti shtoni paketes tuaj (kundrejt nje kostoje ekstra).

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: zyrihu, zyrih, zyrich, zurich, bileta për zvicër, udhëtime në zvicër, bileta për në zvicër, pushime dimërore në zvicër, tiranë zvicër, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjënsi udhëtimi tiranë, agjensi udhëtimesh me avion, agjensi udhëtimi me avion, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për bileta avioni, oferta udhëtimesh me avion, oferta për udhëtime turistike. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: