Valbone – 2 dite 89€

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Valbonë

Valbonë-liqeni I Komanit-prizren

Datat e nisjeve: 

► 23, 30 Shtator
► 
7, 14, 21, 28 Tetor
► 
4, 11, 18, 25, 28 Nentor

Akomodimi: 
Hotel Fusha e Gjese €89 (mengjes + dreke + darke + bileta e tragetit e perfshire).
Programi: 

Dita e parë:
Nisja nga Tirana në orën 06:30.

Ndalese e shkurter gjate rruges per kafen e mengjesit. Vazhdimi i udhetimit drejt Liqenit te Komanit ku do te vazhdojme lundrimin me traget duke shijuar udhetimin, pamjen panoramike dhe relaksuese qe te ofron natyra ne Liqenin e Komanit. 
Me pas Akomodimi ne hotel dhe konsumimi i drekes.  Udhetimi do te vazhdoje drejt Ujevares  se Rrogamit.

Darka në hotel me mbremje festive.

►Dita e dytë:

Mëngjesi në hotel.Më pas vizitojmë Mullirin e Vjetër dhe Liqenin e Xhemës përpara se të nisemi drejt Bajram Currit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij. Me pas nisemi drejt qytetit te Prizrenit ku do te vizitojme pikat kryesore te qytetit, gjithashtu edhe konsumimi i drekes opsionale ne nje nga restorantet e qytetit. Vazhdojme udhetimin drejt doganes se Morines.

Mbërritja në Tiranë, në mbrëmje.
Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

Ne cmim perfshihet:

  • Akomodimi në Bujtinë
  • Bileta e tragetit (Koman-Fierzë)
  • Mbremje Festive
  • Mëngjesi, dreka, darka
  • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
  • Transporti sipas programit

Ne cmim nuk perfshihet:

  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
  • Pijet gjatë vakteve
  • Transporti Lokal 500 L/person

Politikat e femijeve
• 0-2.99 vjec janë falas
• 3-5.99 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton 50 % zbritje
• Mbi 6 vjec paguajne si te rritur

Shenim
► Nese dogana e kosoves ndodh qe mund te mos kete te drejt kalimi ne dite te caktuara, kthimi per ne tirane behet nga segmenti rrugor ( bajram curri – has – kukes).
► Akomodimi ne dhome teke (single) ka pagese shtese ne varesi te hotelit/bujtines ku qendrohet.
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal I pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1-3 ditë para.
► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese femija nuk I ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, I duhet patjeter prokure e noterizuar .

 

Po ju cfare do beni kete fundjave?

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: lugina valbonës, valbonë, udhëtim në valbonë, valbonë shqipëri, lumi i valbonës, valbona shqipëri, lumi valbona, valbonë tropojë, hotele në valbonë, guidë turistike valbona, rruga për në valbonë, tiranë valbonë, guidë turistike në valbonë, pushime në valbonë, trageti për valbonë, udhëtime në valbonë, ujvara e valbonës, liqeni i valbonës, valbonë, trageti valbonë, lumi valbonës, ekskursion në valbonë, trageti për në valbonë, fundjavë në valbonë, valbonë udhëtim, hotel në valbonë, gryke e valbonës, valbona shqipëri shqip, lumi valbonë, malet e valbonës, tropojë valbonë, ujvara valbonë, valbona tropojë, një udhëtim në valbonë, rruga për valbonë, valbona në shqipëri, liqeni valbonës, guida turistike valbonë, oferta për në valbonë, valbona lumi, lumi valbon, trageti koman valbonë, hotele valbonë, tropoja valbona, valbon tropoj, lumi valbona tropojë.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: