Riviera Shqiptare – 6 dite

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Oferta per pushime Sarande

( DHERMI, SARANDE, KSAMIL, KROREZ, KAKOME, LUKOVE, SYRI I KALTER )

-Hotel Nertili 4* (Mengjes+darke): Ndodhet buze detit, disponon plazh privat, vetem 7-8 minuta ne kembe larg nga qendra e qytetit. Shezllonat jane te perfshire ne pakete mund te perdoren sipas disponueshmerise. 95 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti. Hotel i restauruar ne Shkurt 2023!


-Hotel Vola 3* (Mengjes) Ndodhet prane detit dhe vetem 7-8 minuta ne kembe larg nga qendra e qytetit .Shezllonat jane te perfshire ne pakete (tek plazhi privat i Hotel Nertilit) mund te perdoren sipas disponueshmerise. 90 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti. Dhoma te restauruara ne vitin 2023!


**SHEZLLONET (sipas disponueshmerise) DHE DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL NERTILI!!


DATAT E UDHETIMEVE :
►QERSHOR: 16-21, 23-28 €279 VOLA 3* HB , €289 NERTILI 4* HB
►QERSHOR: 30-05, 07-12 KORRIK €289 VOLA 3* HB , €299 NERTILI 4* HB
►KORRIK: 14-19, 21-26 €339 VOLA 3* HB , €359 NERTILI 4* HB
►KORRIK: 28-02 GUSHT €365 VOLA 3* HB , €375 NERTILI 4* HB
►GUSHT: 04-09, 11-16 €409 VOLA 3* HB , €439 NERTILI 4* HB
►GUSHT: 18-23, 25-30 €389 VOLA 3* HB , €399 NERTILI 4* HB
►SHTATOR: 01-06 €309 VOLA 3* HB , €319 NERTILI 4* HB


Ne cmim perfshihet:
Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
Baza e shërbimit të vakteve sipas hotelit
Shezllonat ne plazh per Hotel Nertilin.
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
Transporti me automjet komod


Ne cmim nuk perfshihet:
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
pijet gjate vakteve
Bileta e hyrjes ne Syrin e Kalter – 50 LEKE/PERSON
Dreka
Kalaja e lekuresit ( Extra 5 euro )
Lundrimi me anije 25 euro
Plazh ne Lukove ( extra 10 euro / personi )


Day 1: DITA E PARE
Tirane – Dhermi – Sarande .
► Nisja nga Tirana oren 06:00.
► Nisja nga Durresi ne oren 06:30.
Vazhdimi i udhetimit drejt Dhermiut, ndalese ne Vlore per kafe. Me pas do te vazhdojme drejt Dhermiut per plazh. Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarandes. Akomodimi ne hotel ne mbremje. Darka ne hotel. Pas darkes shetitje ne bulevardin buze detit te qytetit te Sarandes.


Day 2: DITA E DYTE
Lundrim me Skaf, Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes.
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf. Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes, Kakomes, Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes. Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00 (lundrim me anije e cila ka nje kosto prej 25 Euro. Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ). Konsumimi i darkes ne hotel.


Day 3: DITA E TRETE
Plazh Ksamil
Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazheve te Ksamilit,
Qendrimi ne plazh deri pasdreke.
Pas plazhi kthehemi ne hotel. Konsumimi i darkes ne hotel.


Day 4: DITA E KATERT
Plazh ne Lukove.
Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazh ne Lukove (extra 10 euro/personi ).
Minimumi i pjesemarrjes eshte 10 persona.
Qendrimi ne plazh deri pasdreke. Me pas do te kemi mundesi konsumimin e darkes dhe do te kemi qendrim te lire per te shijuar jeten e nates te qytetit te Sarandes.


Day 5: DITA E PESTE
Sarande – Lekures.
Qendrimi ne plazh deri pasdreke. Pasdite vizite ne Kalane e Lekuresit per nje panorame fantastike plot drita te qytetit te Sarandes. (Ekstra: 5 euro/ personi). Numri minimal i pjesemarrsve duhet te jete 10 persona.


Day 6: DITA E GJASHTE
Mengjesi ne hotel. Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite. Me pas nisemi per vizite ne Syrin e Kalter. ( PER TE SHKUAR TE SYRI I KALTER KA ECJE RRETH 1.5 KM NE KEMBE )Pas vizites ne syrin e kalter vazhdojme udhetimin per ne kthim me ndalesa gjate rruges.
Mberritje ne Durres & Tirane ne darke.
Fundi i sherbimit tone.

Oferta per pushime Sarande

Oferta per pushime Sarande

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: