Ofertë Kenya duke filluar nga 999 euro

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Ofertë Kenya, Afrike

Ofertë Kenya: Kenya (Kenia) eshte pothuaj sinonim i fjales safari . Ndoshta asnje vend ne planet nuk te sjell ne mendje ka shpirt aventure dhe romance.

Savana te pafund te mbushura  me plot  kafshe te egra . Male ekuadoriale te mbuluara me debore . E rrethuar nga nje vije e gjate bregdetare e Oqeanit India e mbuluar me palma, ku qetesia e resorteve te kujton Ishujt e Karaibeve, pyjet e pafund te shtrira deri ne zemer te Afrikes.

Kur mendon per Afriken , Kenia eshte mendimi i pare te vjen ne mendje.

Kenia eshte vendi i Masai Mara i famshem per Migrimin e Madh , eshte shtepia e Elefantit te Kuq te Tsavo , i familjeve te elefanteve ne Parkun Amboseli  i shtrire nen hijen e Malit Kilimanxharo dhe Liqenit Nakuru i mbushur me miliona “flamengo roze”.

A nuk deshironi dhe ju te jeni krah per krah me nje elefant, nje gjirafe apo nje luan ?😜

Cmimi, 999 euro / person


✨Dt. 12-18 Dhjetor
✨Dt. 9-15 Janar 2020
✨Dt. 18-24 Janar 2020
 

Cmimi perfshin :

Fluturimi vajtje – ardhje nga Tirana
Akomodimi ne hotel Nairobi Safari Club 4* me mengjes
Transfertat aeroportuale

Opsionale :

-Dreke tek restorant Carnivore (me gatime tradicionale Keniane )

-Tur ne Parkun Natyror te Nairobit

-Vizite ne “shtepine” e gjirafave dhe “jetimoren” e elefanteve

-Perjetoni ekpseriencen e Kenian , me ture ditore ecje ne Nairobi

-Tur ne Liqenin Nivasha dhe ishullin ne mes te tij


Dergoni kerkesen tuaj ne Facebook, e-mail: [email protected] ose ne chat-box poshte djathtas, ne menyre qe agjentet tane te pergatisin paketen me te pershtatshme per ju.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: