Cfare mund te vizitosh per 4 dite në Cappadocia (Kapadokia), Turqi?

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Cappadocia

ballooning-over-cappadocia-high-resolution-wallpaper-for-desktop-background-download-cappadocia-images-free The-Unique-Moon-Like-Landscape-in-Cappadocia-Balloons elkep-evi-hotel-cappadocia-1 hot-air-balloon-cappadocia-hd-wallpapers

Kontaktoni me konsuletet e turizmit prane Kalemi Travel per te marre paketen tuaj te personalizuar per Cappadocia. Te gjitha hotelet mund t’i rezervoni edhe online ne www.hobi.al

Program i sugjeruar per kete udhetim:
(te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata)

Dita e Parë:
Nisja nga Tirana, fluturimi për në Kayseri, nëpërmjet Stambollit. Merret transferta nga Aeroporti per ne Cappadocia akomodimi ne hotel .

Dita e dyte – Tour ne Cappadocia
Ky udhetim kushton duke filluar nga 30€/person.
Nisja ne mengjes i turit per te exploruar zonen e Goremes.  Ne vijim , vizitohet Qyteti i nendheshem i Kaymakli (hyrja 4€)i cili eshte me i madhi dhe me i thelle nga te gjithe qytetet e tjera, ka 8 nivele te lidhura me tunele te ngushte . Me pas, do te konsumoni dreken ne nje nga restorantet tradicionale te zones (dreka e perfshire ne cmimin e tourit) .Vijohet me viziten e “Lugines se Pellumbave “ (Pigeon Valley) e ndodhur ne zonen e Uchisar, e cila te ofron nje pamje spektakolare . Destinacioni I radhes eshte Muzeu i Hapur i Goremes (hyrja 7€), ku do te shikoni kisha te ndertuara ne brendesi te shkembinjeve . Me pas , do te vizitoni Luginen Pasabagi ku do te shikohen gure spektakolar ne forme kepudhe . Kjo zone njihet ndryshe dhe si Lugina e Murgjeve per shkak te kishes se Shen Simonit qe gjendet ne Lugine . Ndalesa e radhes eshte Lugina Devrent e njohur ndryshe si Lugina e Imagjinates . Ne kete lugine gjendet gure ne forme kafshesh . Kthimi pasdite rreth ores 6 ne hotel .

Dita e trete – udhetim me balona & safari me motorra 4×4
Nisemi heren ne mengjes (5:00 ).  Arrijme ne vendin  e nisjes , konsumohet mengjesi (caj, kafe, snaks) . Shikohet nga afer pregatitje e balonave. Fluturimi nis me lindjen e diellit . Balonat shkojne deri ne 300 metra lartesi , ku mund te shikohen bukuria e Cappadocias nga lart.   Pas 1 ore fluturim , ne mbyllje festohet me nje gote shampanje dhe shperndahen certifikata personale fluturimi , per ta bere eksperiencen e Cappadocias te paharrueshme . (70-100 euro/person)

Kthimi ne hotel . Pas konsumit te drekes ne nje nga restorantet ne zonen e Goremes .
Nis aventura e radhes “Xhiro me motorra” (50 euro ) . Nje rrugetim prej 2 oresh ku do te shkohet nepermjet luginave te bukura me formacione vullkanike unike. Do te eksplorohet Lugina e Shpates, Trendafilit dhe Dashurise dhe nje shetitje off-raod ne fshatin E vjeter Grek Cavusin.

Dita e katert: Mëngjesi në Hotel. Fluturimi për në Tiranë

Paketes mund ti shtohet sipas deshires dhe transferta vajtje ardhje nga aeoporti ne hotel dhe anasjelltas. 

Udhëtim në Cappadocia (Kapadokia), Turqi, një vend si të dalë nga një planet tjetër. Ky udhëtim në Cappadocia vjen për turistët Shqiptarë nga Agjensi Udhëtimi me Avion Kalemi Travel. Kontaktoni Agjensi Udhëtimesh Tiranë Kalemi Tours për këtë udhëtim në Cappadocia, oferta për pushime, bileta avioni, apo për udhëtime turistike të tjera. 

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: cappadocia, udhëtim në cappadocia, cappadocia turqi, cappadocia oferta, tiranë cappadocia, cappadocia paketa turistike, oferta për cappadocia, cappadocia oferta, oferta cappadocia, cappadocia ofertë, cappadocia tur, pushime në cappadocia, cappadocia travel, cappadocia all inclusive, bilet avion cappadocia, kapadokia, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjënsi udhëtimi tiranë, agjensi udhëtimesh me avion, agjensi udhëtimi me avion, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për bileta avioni, oferta udhëtimesh me avion, oferta për udhëtime turistike.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: