Cfare mund te vizitosh per 4 dite ne Stockholm?

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Kontaktoni me konsuletet e turizmit prane Kalemi Travel per te marre paketen tuaj te personalizuar per Stockholm. Te gjitha hotelet mund t’i rezervoni edhe online ne www.hobi.al

Program i sugjeruar per kete udhetim:
(te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata)

Dita e pare:
Mberritja dhe sistemi ne hotel. Sugjerohet qe te rezervoni transferte aeroport hotel.
Ne pasdite, vizite ne Gamla Stan eshte emri i qytetit te vjeter te Stockholmit qe daton ne 1200. Shquhet si vendi per fotot me te bukura. Gamla Stan eshte vendi ku gjenden restorantet, kafenete, lokalet me te bukura te qytetit, ndaj dhe sugjerohet te darkoni ne kete zone. Nje restorant qe ne ju sugjerojme eshte Kagges i vleresuar si nje nga restorantet me te mire per pjatat tradicioanel suedeze.

Dita e dyte:
Gjate dites se dyte ju sugjerojme te beni nje udhetim me metrote e qytetit per te vetmen arsye qe te vizitoni sa me shume stacione metrosh. Po, po, e cuditshme por e vertete, Stacionet e Metrove ne Stockholm jane vepra arti. Perfekte per foto te vecanta.
Ne vazhdim, sugjerojme nje tour me autobus dhe anije Hop-On Hop-Off (duke filluar nga 45€). Kjo eshte nje linje e rregullt me autobus turistik dhe anije qe kalon dhe ndalon ne atraksionet kryesore te qytetit. Ju mund te zbrisni ne atraksionin qe deshironi te vizitoni, te qendroni aty sa te keni deshire, dhe pastaj te i njejti stacion (oraret qe kaloni autobusi apo anija jane te afishuara ne stacion) merrni transportin e rradhes per te ndaluar ne atraksionin tjeter. Ne kete menyre kurseni kohe dhe para, duke shmangur levizjet me taksi per te vizituar qytetin dhe atraksionet kryesore. Autobusi dhe anija perfshin Audio Guide ne shume gjuhe te huaja, Kufje, Wi-Fi falas. Disa prej atraksioneve ku ndalon ky udhetim jane: Skansen(muzeu me i vjeter ne Bote ne ajer te hapur) (hyrja duke filluar nga 19€), Pallati Mbretëror (hyrja duke filluar nga 20€), Parku i lojrave Gröna, Muzeu Vasa  (duke filluar nga 40€), Bashkia, Muzeu Abba (hyrja duke filluar nga 30€), Bari i Akullt (hyrja duke filluar nga 20€ dhe perfshin nje pije te sherbyr ne gote akulli), Qyteti i Vjetër dhe disa zona të njohura tregtare.

Dita e trete:
Duke qene se jo te gjitha atraksionet e sugjeruar ne diten e dyte mund te vizitohen brenda 1 dite, ju sugjerojme qe pjesen e mbetur te tyre ta vizitoni diten e trete te qendrimit tuaj.
Ne mbremje, ju sugjerojme Best Pub Crawl & Nightlife Tour 29€: Vizite ne 3 bare te ndryshme dhe 1 club, 3 shot-sa, hyrja ne klubin e nates duke perfshire edhe garderoben, Zbritje 20% ne birre dhe vere, 2 guida, foto

Dita e katert: 
Check out dhe kthimi ne Tirane!

Paketes mund ti shtohet sipas deshires dhe transferta vajtje ardhje nga aeoporti ne hotel dhe anasjelltas.

Udhëtim në Stockholm (Stokholm)

Udhëtim në Stockholm. Vizitoni qytetin elegant të Stockolm-it, qytetin që banorët e quajnë jo më kot “bukuria mbi ujë”. Ky udhëtim në Stockholm vjen për turistët Shqiptarë nga Agjensi Udhëtimesh me Avion Kalemi Travel. Kontaktoni Agjensi Udhëtimi Tiranë Kalemi Tours për këtë udhëtim në Stockholm, oferta për pushime, apo për udhëtime turistike të tjera. 

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: stokholm, udhëtim në stockholm, bileta avioni tiranë stockholm, bileta avioni stockhom tiramë, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjënsi udhëtimi tiranë, agjensi udhëtimesh me avion, agjensi udhëtimi me avion, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për bileta avioni, oferta udhëtimesh me avion, oferta për udhëtime turistike. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: