PARIS DHE DISNEYLAND, 4 DITË €519

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Paris Disneyland

KUJDES: Ky eshte nje udhetim ekonomik ne grup. Hoteli mund te jete larg qendres dhe standarti i hotelit apo i guides mund te jene nen pritshmerite tuaja. Nese kerkoni standart te mire, na kontaktoni per paketa individuale (jo ne grup)

►31 Maj – 3 Qershor – €519/personi i rritur & €479/femije
– Hotel Holiday Inn Express Marne La valle 4*
– Hotel Campanile Val De France Marne la Valle 3*
– Hotel Ace Paris Marne La Valle 4*

►14 – 17 Qershor – €579/personi i rritur & €519/per femijet!
– Hotel Stay City Apart Hotel Disneyland 4*+

 

Programi:

 

Dita e Parë: Udhëtimi me avion direkt Tiranë – Paris. Nisja në orën 13:10. Mbrritja në Paris në 16:10. Perfundimi I procedurave aeroportuale. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:Pas mengjesit ne hotel, nisja per ne Disneyland ku do te kalojme gjithe diten ne nje nder parqet e lojerave me te bukura, te medhate e te pasurat me lojera e ambiente te ndryshme per adrenalinen e te gjitha moshave. Transferta Hotel Disneyland do kryhet me shuttle bus! Shutle bus per ne Disneypark funksionojne cdo ore 08.30 – 20.30! E gjithe dita eshte e dedikuar per argetim ne Disneyland.
Ne oret e mbremjes kthimi ne hotel!

Dita e Tretë: Pas mengjesit do te fillojme viziten ne nje nder pallatet me te perfolura per skandalet politike e dashurore, me muzeumet dhe veprat e artit me te shtrejtat, aty ku kopshtet jane nje veper arti e admiruar nga miliona njerez, nje nder vendet ku ne historine boterore jane nenshkruar kontrata shume te rendesishme si ajo e mbarimit te luftes se pare Boterore, ne Pallatin Mbreteror, ne VERSAILLES. Vizita e rradhes do te jete Harku i triumfit i ndjekur nga Piaca Trocadero nga ku jane marre pamjet te bukura te kulles Eiffel, ku zhvillohet pasarela e javes se modes se larte ne Paris. Nga Trocadero, vizite ne nje nder veprat me te perfolura, me te pelqyera por dhe te kritikuara, me objetin me te fotografuar ne bote TOUR EIFFEL. . Me pas me deshiren e grupit mund te zhvillojme nje udhetim te mrekullueshem nen driten e henes dhe madheshtine e veprave te shumta te Parisit ne lumin Sena, me anijen Bateaux Parisiens. Kthimi ne hotel ne darke! 

Dita e Katërt: Kohe e lire ose mund te zgjidhni programin Opsionale (Pagese ekstra) 35 euro Transferte dhe Vizite ne muzeun e Louvre!. Pas vizatave do kemi kohe te lire per shopping ne zonen La Defense, nje nga zonat me moderne te Parisit . Shqiperi si dhe fundi i sherbimeve tona. Fluturimi direkt Paris – Tiranë. Nisja në orën 16:40. Mbrritja në Tiranë në orën 19:15.
 
Në pagesë përfshihen:
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Bileta e hyrjes në Disneyland
 • City Tour ne Paris
 • Mengjeset per ditet e qendrimit
 • Shoqërues shqiptar
 • Transfertat aeroportuale
 
Në pagesë nuk janë përfshirë:
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët
 
 
Kujdes:
1. Oraret e nisjes dhe mberritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.
 
OPSIONALE
Bileta për Hyrjen në Muzeun Louvre kushton €25 . Rezervimi për Biletat bëhen paraprakisht në momentin e rezervimit të turit. Çmimet e Biletave mund të ndryshojnë. 
Lundrimi në Lumin Seine eshte opsional dhe pagesa dhe rezervimi bëhet tek guida.

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: udhëtim në paris, tiranë paris me autobus, paketa turistike paris, udhëtim në disneyland paris, bileta për paris, hotele në paris, hotel në paris, oferta për paris, pushime në paris, vjeshtë në paris, shën valentini në paris, oferta paris, udhëtime turistike në paris, paris oferta, tiranë paris autobus, guidë turistike për paris, udhëtime në paris, bileta tiranë paris, kalemi travel paris, parisi francë, hotele në paris francë, oferta për disneyland paris, ofertë paris, paketa turistike për në paris, oferta disneyland paris, guidë turistike në paris, paris ofertë, disneyland paris oferta, tiranë paris, veraj paris, guida turistike, guidë turistike, guidat turistike, udhëtime me guidë, oferta me guidë, udhëtime turistike me autobus, bileta autobusi, udhëtime me autobus, agjensi udhëtimesh me autobus, agjensi udhëtimi me autobus, udhëtim me autobus, agjensi turistike me autobus, bileta autobusi online, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjensi udhëtimi tiranë, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për udhëtime turistike. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: