PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË €599

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Pushime në Itali – Capri, Amalfi, Salerno.

Pushime verore Itali 2024

►VIZITOHEN: NAPOLI, AMALFI, POSITANO, CAPRI, SALERNO, SORENTO

►1, 15 Korrik: €599
►25 Korrik: €629
►5 – 9, 12-16, 19-23, 26-30 Gusht: €649

Dita e Parë:

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë e 30 minuta perpara përpara fluturimit.

Fluturimi direkt Tiranë – Bari.

Mbërritja në Aeroportin e Barit.

Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj.

Transferta nga Napoli drejt Salernos.

Akomodimi ne hotel ne Salerno.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel.

Nisja herët me autobus për në Sorrento.

Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shën Antoni,Bazilika Sant Antonio etj.

Nisja me traget per ne ishullin Kapri.

Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshirës qendrim ne Marina Grande, pjesa tjeter e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e siperme të ishullit. Ngjitja me fenikular qe  ka një pagese mesatarisht 5 euro vajtje ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shen Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Via Krupp.

Kthimi me traget në Sorrento.

Kthimi ne Hotel ne Salerno.

Mbremje e lire.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel.

Vizite me anije Salerno-Positano- Salerno. (Opsionale 50 euro/person)

Vizite ne shetitoren e Positanos, kishen e Santa Maria Assunta dhe ngjitje ne nje nga pikat me panoramike te zones ku do te shijoni nje nga pamjet me piktoreske te rivieres.

Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.

Kthimi ne Hotel ne Salerno.

Mbremje e lire.

Dita e Katërt:

Vizite me anije Salerno-Amalfi- Salerno. (Opsionale 50 euro)

Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso.

Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.

Kthimi ne Hotel ne Salerno.

Mbremje e lire.

Dita e Pestë:

Mëngjesi në hotel.

Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Barit.

Nisja nga Bari dhe mbërritja ne Tiranë sipas orareve mëposhtë:

1, Korrik
Tiranë-Bari 06:10-07:15
Bari-Tiranë 12:55-13:50

8, 15, 25, 29 Korrik
5, 12 Gusht
Tiranë-Bari 11:10-12:15
Bari-Tiranë 23:20-00:15


19, 26 Gusht
Tiranë-Bari 06:10-07:15
Bari-Tiranë 23:20-00:15

Në pagesë përfshihet:

 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Akomodimi në hotel me 4* (dhomë ose apartament)
 • Anija vajtje-ardhje ne Capri
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Mëngjesi dhe darka
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 
Në pagesë nuk janë përfshirë:
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Taksa lokale për turistët

Fëmijët

 • 0-2 vjec 110 euro
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €50 zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se:

 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme nese rezervimi anullohet nga ju.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Instagram për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avoni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore, e për shumë shërbime turistike të tjera. 

Pushime verore Itali në Capri, Amalfi, Salerno. Bëhuni pjesë në këto udhëtime me autobus dhe traget të organizuara për pushimet verore ideale. Agjensi turistike në Tiranë Kalemi Travel ofron për ju udhëtim më autobus dhe traget nëpër “takën e Italisë” dhe në Capri. Kontaktoni Kalemi Travel & Tours për këto pushime verore, apo pushime në vende të tjera fantastike, me cmimet më të volitshme. 
Pushime verore Itali

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: