Sarande – Ksamil 3 dite €119

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhetim ne Sarande

Hotel Nertili 4* (Mengjes+darke): Ndodhet buze detit, disponon plazh privat, vetem 7-8 minuta ne kembe larg nga qendra e qytetit. Shezllonat jane te perfshire ne pakete mund te perdoren sipas disponueshmerise. 95 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti. Hotel i restauruar ne Shkurt 2023!

-Hotel Vola 3* (Mengjes) Ndodhet prane detit dhe vetem 7-8 minuta ne kembe larg nga qendra e qytetit .Shezllonat jane te perfshire ne pakete (tek plazhi privat i Hotel Nertilit) mund te perdoren sipas disponueshmerise. 90 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti. Dhoma te restauruara ne vitin 2023!

**SHEZLLONET (sipas disponueshmerise) DHE DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL NERTILI!!
DATAT E UDHETIMIT:

►QERSHOR: 7-9, 14-16, 21-23, 28-30
-HOTEL VOLA 3*  €99 Mengjes.
-HOTEL NERTILI 4*  €129 Mengjes+Darke.

►KORRIK: 05-07, 12-14, 19-21, 26-28  
-HOTEL VOLA 3*  €129 Mengjes.
-HOTEL NERTILI 4*  €149 Mengjes+Darke.

►GUSHT: 02-04, 09-11, 16-18, 23-25, 30-01 SHTATOR   
-HOTEL VOLA 3*  €149 Mengjes.
-HOTEL NERTILI 4*  €169 Mengjes+Darke.

Day 1: DITA E PARE
► Nisja nga Tirana oren 06:00 .
► Nisja nga Durresi ne oren 06:30.
Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes, Ndalese gjate rruges per kafe. Me pas do te bejme ndalese per vizite ne qytetin historit te Gjirokastres. Pas vizites ne Gjirokaster. Nisemi per vizite ne Syrin e Kalter. ( Distanca nga trau deri te syri i Kalter eshte 2 km me kembe ) Pas vizites ne syrin e kalter vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Sarandes. Akomodimi ne hotel. Shfrytezimi i faciliteteve te hotelit. Pasdite e lire, Darka ne hotel. Pas darkes mbremja e lire.

Day 2: DITA E DYTE
Lundrim me Skaf ose Anije , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf ose anije. Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes, Kakomes, Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes. Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00. (Lundrim me anije e cila ka nje kosto prej 25 euro). Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 10 persona. Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande. Konsumimi i darkes ne hotel.

( NE RASTE KUR NUK ESHTE E PERSHTATSHME TE LUNDROHET, NJOFTIMI BEHET NGA KAPITENERIA E PORTIT DHE PLAZHI DO TE BEHET PRANE HOTELEVE PERKATESE ).

Day 3: DITA E TRETE
Ksamil – Tirane
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Ksamil. Qendrim per plazh dhe konsumimin e drekes ne Ksamil. Pasdreke startojm udhetimin per ne kthim. Mberritje ne Durres dhe Tirane, ne darke.
Fundi i sherbimit tone.
Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Ne cmim perfshihet:

  • Akomodimi në hotel me 4*
  • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
  • Mengjesi dhe darka per hotel Nertili
  • Shezllonat ne plazh per Hotel Nertilin.
  • Transporti me automjet komod

Ne cmim nuk perfshihet:

  • Bileta e hyrjes ne Syrin e Kalter – 50 LEKE/PERSON
  • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
  • Hyrja në monumente dhe muzeume.
  • Lundrimi me anije 25 euro

Udhetim ne Sarande

 
Dergojani miqve tuaj kete oferte me: