SELANIK – STAMBOLL – SOFJE, 5 DITË €169

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Stamboll me Autobus

DATAT E UDHETIMIT:
► 02-06 MAJ €169
Hotel 3* ose 4* ( 1 Nate ne Selanik, 2 nete ne Stamboll, 1 nate ne Sofje )


Ne cmim perfshihet:
Akomodimi në hotel 3* ose 4*
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
Transporti me automjet komod


Ne cmim nuk perfshihet:
Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
Hyrja në monumente dhe muzeume.
Istanbul Aquarium 22 EUR/Personi
Lundrimi me anije 10 euro ( e detyrueshme )
Nata Turke 35 Euro/personi
Sarajet e Top Kapi, 30 EUR/personi


Day 1: Tirane-Selanik
– Nisja nga Tirana në oren 05.00
– Nisja nga Durresi 04:10 (EXTRA 5 EURO / PERSONI)
(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne hotel 3*.
Pasdite Shetitje ne qender te qytetit per te vizituar atraksionet kryesore te Selanikut si: Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekullin e dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë.
Akomodimi ne hotel.


Day 2: Selanik – Stamboll
Mëngjesi në hotel. Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Vizite ne Aquariumin e Stambollit i cili eshte nder me te medhenjte ne bote per nga Vellimi, shumllojshmeria e specieve te ujit dhe aktiviteteve.Pas vizites se Akuariumit kohe e lire ne Shopping Center. Ne mbremje akomidimi ne hotel.


Day 3: Stamboll – Sofje
Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vashdojme drejt Sheshit Taksim, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, njohja me Bazilikën famshme të Shën Sofisë.
Në mbrëmje, Nisja për mbremje festive me anije për Shëtitje në Bosfor gjatë Natës, Darkë me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qëndrimi 3 orë. Kthimi në Hotel. Fjejte në hotel.


Day 4: STAMBOLL – SOFJE
Stamboll – Sofje
Mëngjesi në Hotel. Vizite ne Dollmabahce, dhe me pas nisemi per ne portin e Kabatashit (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për rreth 1 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Nisja per ne Sofje. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.


Day 5: SOFJE – TIRANE
Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit të Sofjes. Udhëtimi i kthimit me autobus për në Tiranë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Tiranë.
Fundi i sherbimit tone!

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: tiranë stamboll, udhëtim në stamboll, kalemi travel stamboll, stambolli, udhëtim në stamboll me autobus, stamboll oferta, oferta turistike në stamboll, paketa turistike stamboll, oferta për stamboll, hotele në stamboll, tiranë stamboll autobus, stamboll tiranë, guida turistike, guidë turistike, guidat turistike, udhëtime me guidë, oferta me guidë, udhëtime turistike me autobus, bileta autobusi, udhëtime me autobus, agjensi udhëtimesh me autobus, agjensi udhëtimi me autobus, udhëtim me autobus, agjensi turistike me autobus, bileta autobusi online, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjensi udhëtimi tiranë, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për udhëtime turistike. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: