Bregdeti Dalmat, 4 Dite, €169

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Udhëtim në Kroaci me Autobus.

BREGDETI DALMAT, 4 DITË €169
PARKU NATYROR KRKA – SPLIT – TROGIR -SHEBENIK – DUBROVNIK -tivat
HOTEL 4* HB (mëngjes+darkë)
MARS: 29-01 PRILL – €169
►PRILL: 18-21 – €169

Cmimi perfshin:

Akomodimi në hotel 3* ose 4*
Mëngjesi dhe darka
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
Transporti me automjet komod

Cmimi nuk perfshin:

Hyrjet në monumente dhe muzeume.
HYRJA NE PARKUN KRKA ( OPSIONALE 20 EURO )
Shëtitja me anije në Kotor 6 Euro/person
Siguracioni i shëndetit në udhëtim
Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person
Taksa lokale 2 EURO për person/natë


Day 1: Dita e Parë
Tiranë – Dubrovnik – Vodice
Nisja nga Tirana në orën 04:00 të mëngjesit.
Pas kalimit të pikës kufitare të Muriqanit vazhdojmë udhëtim nëpër rivieren e Malit të Zi pa ndalesa. Vizite panoramike e Shën Stefanit, Budvës dhe Tivatit. Kalimi i gjirit të Kotorit me traget për në Hercegnovi dhe vazhdimi i udhëtimit për në territorin Kroat. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe dhe pushime.vizitojmë Dubrovnikun i cili është pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita përfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Pilës dhe Ujëmbledhesin Onofrio, Farmacia e Vjetër, Shëtitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit, Pallati i Dukës, Kulla e Sahatit, Akomodimi ne hotel ne Vodice .Konsumimi i darkes ne hotel.


Day 2: Dita e Dytë
Shibenik – Parku Natyror Krka
Pas konsumimit të mëngjesit nisemi drejt Shibenikut, ku do te pershkrojme pjesen me te bukur te bregdetit Dalmat me pamje panoramike dhe piktoreske. Ne Shibenik do te vizitojme: Katedralen e Shën Jakovit, Bashkinë e Vjetër te qyetit, Pallatin Knezeva si dhe lagjen e vjetëe me elmentet karakteristik Kroat.
Pas Shibenikut, nisemi drejt Parkut Natyror KRKA, i cilesuar si parku më i bukur i territorit të Kroacise. Me një siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar në vitin 1985) shquhet për ujëvarat e tij qe formohen gjatë kaskades së lumit Krka dhe si një habitat i mrekullueshem për zogjtë (mbi 225 specie te ndryshme jetojne në Krka), duke kthyer shëtitjen ne kete park nje simfoni cicerimash. Vizita ne Park do te jete 3-4 ore.
Nisemi drejt Hotelit ku do te konsumojme dhe darken. Qendrim i lire.


Day 3: Dita e Tretë
Zadar
Konsumimi i mengjesit ne hotel, më pas nisemi drejt qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë,
Vizitë e Zadarit, një qytet ku edhe janë të vendosur një komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kanë formuar qytezën e tyre që quhet Kallmeku. Gjatë vizites në qytetin e Zadarit do të shohim: Forumin Roman, Kishën e Donatus, Kishën e Shën Marisë, Sheshin e Popullit, etj. Pas vizitës ne Zadar , kthimi ne hotel, konsumimi i darkes ne hotel .Qendrim i lire.


Day 4: Dita e Katërt
Split – Tirane
Pas konsumimit të mëngjesit në Hoteli, Mbërritja në Split dhe vizite e atraksioneve të qyteti si Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokrecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva Kohe e lire për kafe dhe shëtije në Split. Pas vizitës nisja drejt Tiranë duke përshkruar rivierën Kroate dhe të Malit të Zi. Ndalesa gjatë rrugës për kafe dhe pushime. Kthimi në darkë në Tiranë.
Duhet te keni me vete :
-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata.

Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 

tags: parku krka, parku krka kroaci, plazh në kroaci, udhëtim në kroaci, hotele në kroaci, kroaci dubrovnik, pushime në kroaci, kroaci, split, guida turistike, guidë turistike, guidat turistike, udhëtime me guidë, oferta me guidë, udhëtime turistike me autobus, bileta autobusi, udhëtime me autobus, agjensi udhëtimesh me autobus, agjensi udhëtimi me autobus, udhëtim me autobus, agjensi turistike me autobus, bileta autobusi online, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjensi udhëtimi tiranë, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për udhëtime turistike. 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: