Prishtine – Peje – Ujevara e Drinit, 2 dite €49

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:
PRISHTINË, PEJË, RUGOVË, UJËVARA E DRINIT TË BARDHË, SHPELLA E RADACIT

► 16, 23, 30 Shtator
7, 14, 21, 28 Tetor
4, 11, 18, 25, 28 Nentor

HOTEL DUKAGJINI 5* BB €59/person
HOTEL KARAGAQ 4* BB €49/person

PROGRAMI:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse. Për ata që dëshirojnë më shumë adrenalinë sugjerohet të provojnë Zip Line.Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën në një nga restorantet tradicionale të qytetit. Mepas  kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel (opsionale) dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

►Dita e dytë:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te Prishtinës, ku do të vizitojmë pikat kryesore të qytetit të rëndësishëm shqiptar që përbëjnë atraksion turistik dhe na flasin më shumë për historinë e Prishtinës, si Librarinë Kombëtare, monumentin Newborn dhe Statujën e Skënderbeut.Koheqendrim i lire . Nisemi per ne qytetin e Prizrenit  ku do të vizitojmë Muzeun e Lidhjes së Prizrenit, Pazarin e Vjetër, Xhaminë , shopping ne qender te Prizrenit .Me pas sugjerohet dreka ne qender te  Prizrenit. Nisja në rrugën e kthimit me ndalesa të shkurtra.

Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

Ne cmim perfshihet:

  • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
  • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
  • Mëngjesi
  • Transporti me automjet komod

Ne cmim nuk perfshihet

– Dreka dhe pijet gjatë vakteve
– Gjithçka që nuk është përmendur në “Përfshihet”

Dergojani miqve tuaj kete oferte me: